неділя, 11 листопада 2018 р.

Перевіряємо свій радіодиктант!

                                                                  Крила України
Що спадає на думку, коли чуємо слово «мрія»? Щось піднесене: небо, крила, політ… Недарма саме «Мрією» назвали найбільший у світі літак, сконструйований, до речі, у Києві. Щоб злетів цей велетенський і, на перший погляд, непідйомний залізний птах у синю височінь, свій досвід і талант у нього вклали люди різних національностей. Власне, сила наша в тому, що нас багато і ми різні. А здійснених разом, здавалося б, нездійсненних мрій нам не бракує.
Скажімо, Сергій Параджанов, вірменин за походженням, захопив увесь світ фільмом «Тіні забутих предків», зібравши десятки нагород на численних міжнародних кінофестивалях. Народжена в російському Смоленську Тетяна Яблонська полонила наші душі українськими мотивами, від споглядання яких неначебто очищаєшся й стаєш добрішим. А як не згадати нащадка давнього грузинського роду Iвана Кавалерідзе, якого знають у світі як талановитого українського скульптора, що перетворював мармур на живі фігури?
Упродовж сторіч земля від Сяну й до самого Дону кожного обдаровує творчими крилами. Головне – усім нам робити свою справу з любов’ю, відчувати політ, і тоді обов’язково мрія здійсниться!
164 слова
Автор диктанту: Олександр Авраменко

вівторок, 6 листопада 2018 р.

Навчаємось відпочиваючи

                                                                               У щастя людського два рівних є крила:

                                                                                       Троянди й виноград, красиве і корисне…
                                                                                                                            М. Рильський
   Учні Великодідушицької опорної СЗОШ І-ІІІ ст. уміють поєднувати в навчальній діяльності красиве з корисним. 5 листопада школярі 6-8 класів під керівництвом учителів І. Петрушки, О. Марисей, І. Петришак, З. Хомин мали можливість торкнутися багатої історії рідного краю та насолодитись його неповторними краєвидами, перебуваючи на екскурсії в славному Галичі та мальовничому курортному містечку Яремчі.
    У Галицькому національному природному парку діти ознайомились із історією виникнення природно-заповідної справи та унікальними екзотичними природними комплексами. Великою і дуже приємною несподіванкою стала інформація екскурсовода про те, що декотрі з представлених експонатів були зібрані ще за життя відомого мецената графа Володимира Дідушицького, який, до речі, і був(за однією з версій)засновником села Великі Дідушичі.
   У Галичі учні також оглянули руїни замку, що розташовані на високому пагорбі Галич-гори, з якої відкривається чудова панорама міста.
   А в Яремчі, одному з найвідоміших карпатських курортів, діти набралися життєвої сили та енергії біля природного дива – водоспаду Пробій, який є візитною карткою міста та входить до «Семи природних чудес України». Тут годинами можна милуватися красивими пейзажами. Довколишні скелі, бурхливий потік водоспаду, архітектурні споруди в гуцульському стилі – усе вабить зір.  А «Карпати в мініатюрі»! Парк-музей, що познайомив нас із цікавою історією та географією рідного краю.
  Яремче – це справді дивовижний витвір природи. Саме в таких місцях народжується поезія! Словом, незабутні спогади…. 



неділя, 4 листопада 2018 р.

Осмислюємо по-новому

                                                            Для учнів 9 класу
   Народний любомудр, мандрівний філософ, "мандрівний університет", "бродяча академія", український Ломоносов, новий Сократ, Даниїл Майнгард....Усе це про одну людину - Григорія Сковороду, який міг би бути вельможним, шанованим, багатим… Це інтелектуал, котрий звик отримувати від життя лише найкраще. Він же уклав угоду з самою долею… Умови такі: я тобі віддаю життя, а ти мені - найдорожче, що є у цьому житті, - свободу!
    Дорогі учні,  пропоную переглянути фільм про Сковороду, який зруйнує всі стереотипні уявлення про видатного філософа.Осмислюємо та переосмислюємо  відомі факти з життєпису. Обговорення -  на уроці!



Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...